معرفی دوره کارشناسی رنگ، بدنه و فنی خودرو دانشگاه صنعتی شریف

معرفی دوره کارشناسی رنگ، بدنه و فنی خودرو دانشگاه صنعتی شریف

امروزه با توجه به پیشرفت حوزه های مختلف علم و تکنولوژی و بخصوص ورود حوزه های فناوری اطلاعات به زندگی مردم، بسیاری از مشاغل دستخوش تغییرات اساسی شده اند ، به نحوی که خدمات رسانی به مشتری را با کاهش هزینه و زمان بهبود بخشیده و به صورت عجیبی قابلیت دسترسی برای همگان ایجاد گردیده . بعلاوه، انجام امور به صورت حرفه ای و تخصصی، باعث شده است که مشتری با درصد رضایتمندی بیشتر، به صورت فزاینده ای به مشاغلی که به کمک فناوری اطلاعات بهبود یافته اند، وفادار مانده و حتی باعث تبلیغ دهان به دهان برای اینگونه مشاغل شده است.

بدیهی است برای انجام هر فعالیت حرفه ای و ماندگاری در آن حرفه، کسب دانش و اطلاعات صحیح مربوط به آن شغل و بروزرسانی آن از اهمیت بسیاری برخوردار است. باتوجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و تغییرات گسترده در بخشهای مختلف خودرو از یکسو و نیاز مشتری به بررسی، ارزیابی و اعلام گزارش فنی سلامت خودرو به همراه آمار بالای خرید و فروش خودرو در هر روز باعث شده است که ایده بکارگیری و تلفیق الگوریتم های پیشرفته فناوری اطلاعات، بازاریابی مدرن، مدیریت نوین و ارزیابی علمی و تجربی بخش های مختلف خودرو به عنوان حرفه ای نوین جهت خدمت رسانی به جامعه محقق گردد.

در این راستا، تامین و حفظ نیروی انسانی متعهد و متخصص از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و در واقع نیروی محرک این فعالیت می باشد. از اینرو ضروری است نیروی انسانی که در این حرفه به عنوان کارشناس ماهر خودرو نقش ایفا می کند، از دانش و مهارت اولیه برخوردار باشد و دانش و مهارت خود را پیوسته ارتقاء بخشد تا بتواند جوابگوی نیاز مشتری در زمان کوتاه و با هزینه مناسب باشد.

این مستند آموزشی در ۱۴ سرفصل به شرح فهرست مندرج در صفحات بعدی تدوین شده است. با توجه به اینکه شرکت کننده گان در این کارگاه آموزشی باید اطلاعات پایه را داشته باشند، سعی گردیده با تلفیق موضوعات علمی و تجربی، طول زمان دستیابی به مهارت های لازم جهت فعالیت در حوزه کارشناسی خودرو را تاسرحدامکان کوتاه شود. از طرفی دستیابی به مهارت پی بردن به علل مغایرت های مشاهده شده در فرآیند کارشناسی و تبدیل به ارزش ریالی، در افت قیمت خودرو و یا کشف هزینه های تعمیرات به سادگی قابل انجام نمی باشد و این امر با بررسی های دقیق وآزمایش های گوناگون میسر می شود. بدیهی است گنجاندن ریز تمامی موضوعات مورد نیاز کار در جزوه آموزشی امکان پذیر نبوده و سعی می گردد در آینده نزدیک با تهیه فیلم و مستندات آموزشی رویه کارشناسی در هر بخش خودرو، کیفیت و عمق مباحث کارشناسی خودرو دچار بهبود مستمر گردد. امید است که عزیزان شرکت کننده در این کارگاه آموزشی با استعانت از خداوند متعال و در نظر گرفتن تمامی ابعاد اخلاق حرفه ای و اقتصاد مهندسی، تمامی تلاش خود را در جهت فراگیری محتویات این مستند آموزشی و ارائه خدمتی صادقانه به مردم عزیز به کار گرفته و با شکیبایی در طی کارگاه های تکمیلی، کیفیت کار و خدمت رسانی را ارتقا بخشند.

سر فصل دوره آموزشی:

* اصول شناسایی اصالت بدنه و موتور خودرو

 *روش های شناسایی تعویض اتاق و رنگ کامل بدنه خودرو

*  نکات مهم دربررسی های سرشاسی و ستون های اتاق خودرو

*  نکات مهم در بررسی های سطوح خارجی و داخلی اتاق خودرو

* روش های شناسایی وجود و سوابق عملکرد تجهیزات ایمنی

* روش های شناسایی وضعیت سلامت موتورخودرو و سیستم های آن

*  روش های شناسایی وضعیت سلامت سیستم انتقال قدرت

*  روش های شناسایی وضعیت سلامت سیستمهای فرمان، ترمز، تعلیق

* روش های شناسایی وضعیت سلامت تجهیزات الکتریکی

*  روش های شناسایی وضعیت سلامت تجهیزات رفاهی و آپشن های خودرو

*  روش های شناسایی عوامل موثر در تخمین کیلومتر کارکرد واقعی خودرو

*  روش کاربری دستگاه عیب یاب و تجهیزات مورد نیاز در کارشناسی خودرو

*  روش های تخمین هزینه های تعمیرات بخشهای مختلف خودرو

*  روش های تخمین ارزش گذاری قیمت خودرو

بخش مکانیک خودرو دانشگاه صنعتی شریف

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *